NIAID مؤسسه اصلی در مؤسسه ملی بهداشت است که تحقیقاتی را روی آلرژی غذایی انجام می‌دهد؛ وضعیتی که تقریباً 8 درصد از کودکان و نزدیک به 11 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در یک فرد مبتلا به آلرژی غذایی، سیستم ایمنی به طور غیرعادی به یکی از اجزای غذا واکنش نشان می‌دهد و گاهی اوقات واکنش شدید و تهدید کننده زندگی ایجاد می‌کند.

حمایت NIAID برای تحقیقات آلرژی غذایی شامل تحقیقات پایه در آلرژی و ایمونولوژی، مطالعات اپیدمیولوژیک و مشاهده‌ای برای شناسایی عوامل خطر و آزمایش‌های بالینی استراتژی‌های جدید برای پیشگیری و درمان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آلرژی غذایی و اقداماتی که NIAID برای رسیدگی به این مشکل رو به رشد انجام می دهد، ادامه مطلب را بخوانید.

چرا مطالعه آلرژی غذایی یک اولویت برای NIAID است؟
به نظر می‌رسد شیوع آلرژی غذایی در حال افزایش است و به یک مسئله جدی بهداشت عمومی تبدیل شده‌است. به افراد مبتلا به آلرژی غذایی گفته می‌شود که از آلرژن اجتناب کنند، زیرا هیچ درمانی برای بیماری آنها وجود ندارد. خطر ابتلا به یک پاسخ آلرژیک بالقوه تهدید کننده زندگی در برابر قرار گرفتن تصادفی با آلرژن‌های غذایی، اجتناب را برای فرد، خانواده و مراقبان آنها دشوار و استرس زا می‌کند.

برای افرادی که چندین آلرژی غذایی دارند، آلرژی به غذاهای همه جا حاضر مانند شیر، تخم مرغ یا گندم، یا کسانی که در جوامع محروم زندگی می‌کنند، اجتناب از آلرژن‌های غذایی می‌تواند به ویژه دشوار باشد و می‌تواند بر کفایت تغذیه‌ای رژیم غذایی آنها تأثیر بگذارد.

NIAID چگونه به این موضوع مهم می‌پردازد؟
NIAID در حال سرمایه گذاری در تحقیقات برای جلوگیری از آلرژی غذایی و درمان افرادی است که قبلاً مبتلا شده‌اند.

این موسسه یکی از حامیان متعدد یافتن مسیر ایمنی در آلرژی غذایی، یک تحقیق جامع آلرژی غذایی، درمان و گزارش سیاستی بود که در نوامبر 2016 توسط آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی صادر شد.

منبع: سایت www.nih.gov

Leave a Reply