نشریه نوید سلامت

نشریه سایتو مگالوویروس انسان

By آگوست 27, 2018می 12th, 2020No Comments

در این شماره از نشریه نوید سلامت به بررسی موضوع بیماری سایتو مگالوویرویس انسان (HCMV) میپردازیم و امید است اطلاعات مناسبی را پس از مطالعه این شماره پیرامون این موضوع برای مخاطبین خود به ارمغان آوریم.

مطالعات نشان داده است که عفونت CMV در جمعیت عمومی شایع است و به آسانی قابل شناسایی نمی باشد.
اگر چه سرواپیدمیولوژی این عفونت یعنی شیوع آنتی بادی های IgG بر علیه سایتومگالوویروس تحت تأثیر بسیاری از عوامل از جمله سن، مناطق جغرافیایی خاص و وضعیت های اجتماعی، اقتصادی و … می باشد.
برای مثال در کشورهای پیشرفته مانند آمریکا، سروپوزیتیویتی بر علیه سایتومگالوویروس ۶۰ – ۴۰ درصد از جمعیت بزرگسالان با شرایطا قتصادی ا جتماعی متوسط به بالا و ۸۰ درصد با شرایطا قتصادی ا جتماعی پایین می باشد.
در مقابل درکشورهای درحال توسعه ۸۰ درصد کودکان تا قبلا ز ۳ سالگی دچار عفونت می شوند و تقریباً همه افراد در سن بزرگسالی دچار عفونت CMV خواهند شد. مطالعات در ارتباط با سن عفونت CMV نشان داده است که در ۳ دورها ز زندگی که با شرایط ضعف ایمنی همراه است، میزان ابتلا به CMV بیش تر می باشد که این دوران شامل دوران کودکی، پیری و دوره بارداری است. پس بسیار محتمل است که شیوع آن در شرایط ضعف ایمنی وابسته به دارو بیش تر باشد.

[av_button label=’دریافت فایل نشریه سایتو مگالوویروس انسان’ link=’manually,http://navidmedlabs.ir/wp-content/uploads/2018/08/سایتو-مگالو-ویروس.pdf’ link_target=” size=’medium’ position=’center’ icon_select=’yes’ icon=’ue823′ font=’entypo-fontello’ color=’custom’ custom_bg=’#e600ea’ custom_font=’#ffffff’ admin_preview_bg=”]

 

Leave a Reply